Загвіздяньська ОТГ переходить на міжбюджетні відносини з МФУ з 2019 року

У проекті Закону №9000 від 15.09.2018 про Державний бюджет України на 2019 рік у прикінцевих положеннях сказано:
“Установити, що у 2019 році відносини з державним бюджетом мають бюджети усіх об’єднаних територіальних громад, створених згідно із Законом України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, у яких перші вибори депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови відбулися у 2015 – 2018 роках.”

Це означає, що Загвіздянська ОТГ перейде на міжбюджетні відносини з Міністерством Фінансів України з 1 січня, що може стати шансом в 2019 році переконатись в нашій спроможності чи неспроможності на практиці а не в теорії.

Обгрунтування наступне:
Пунктом 21 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України встановлено, що бюджети об’єднаних територіальних громад – це бюджети об’єднаних територіальних громад, створених згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, а також бюджети об’єднаних територіальних громад, визнаних Кабінетом Міністрів України спроможними в порядку, встановленому законом.

Однак, на сьогодні створені не у відповідності до перспективних планів формування територій громад та не визнані спроможними Кабінетом Міністрів України:

29 (із 665) ОТГ, створених згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у 2017 році, які вже мають у 2018 році відносини з державним бюджетом;

20 ОТГ (в тому числі Загвіздянська), створених згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у 2018 році.

Зазначена норма пропонується для врегулювання питання встановлення у 2019 році відносин між державним бюджетом та бюджетами таких громад з метою недопущення виникнення політичної та соціальної напруги.

Ні 22 чеврвня ні 21 вересня на сесіях обласної ради навіть не вносились в проект рішення зміни перспективного плану формування територій громад області щодо Загвіздянської ОТГ. Це означає, що Загвіздянська ОТГ досі не має статусу спроможної ОТГ.  Матеріали по темі: ОДА не внесла Загвіздянську ОТГ в проект рішення обласної ради щодо внесення змін до перспективного плану області