Відповіді Мінрегіону спростовують брехню і маніпуляції депутатів з коаліції

20 липня Загвіздянська ОТГ отримала лист-відповідь на 4 сторінки з Києва, а саме з  Міністрерства Регіонального розвитку,  щодо  спірних питань, які виникли між коаліцією і головою Загвіздянської ОТГ (повний текст відповіді). В Міністерство ще 11 червня були адресовані наступні 5 запитань:

 1. Чи впливає структура виконавчих органів ради ОТГ на надання Загвіздянській ОТГ статусу спроможної? А саме наявність в цій структурі посади заступника голови?
  Маніпуляції коаліції:  неодноразово заявляли, щоб без прийняття розширеної структури – нас не визнають спроможними.
  Відповідь Міністерства: “Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 214, визначено, що спроможна територіальна громада – це територіальні громади сіл (селищ, міст), які в результаті добровільного об’єднання здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Таким чином, структура виконавчих органів сільської ради не впливає на визнання об’єднаної територіальної громади спроможною.
 2. Чи доцільно на даному етапі в ОТГ (без статусу спроможна) вводити посаду заступника та вносити зміни до бюджету для фінансування цієї посади? Чи мають депутати повноваження подавати на голосування проект структури виконавчих органів ОТГ? Якщо так то згідно якої статті і якого закону?
  Маніпуляції коаліції: неодноразово намагались порушити Закон і перевищити повноваження, з метою внести у порядок денний та виставити на голосування свою структуру, хоча це виключно компетенція сільського голови. 
  Відповідь Міністерства: “Згідно з пункту 5 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон № 280/97-ВР) виключною компетенцією сільської, селищної, міської ради є  затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів…Відповідно до пункту 6 частини четвертої статті 42 Закону № 280/97-ВР сільський, селищний, міський голова вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України… Сільський, селищний, міський голова вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради (пункт 5 частини четвертої статті 42 Закону № 280/97-ВР). Таким чином, сільський голова вносить на розгляд відповідної ради пропозиції про персональний склад виконавчого комітету, в тому числі посад заступника (заступників) голови, які входять до складу виконкому.
 3. Чи зобов’язує закон приймати структуру ОТГ не пізніше першої сесії ради ОТГ?
  Маніпуляції коаліції: не погоджувались на пропозицію голови розглянути питання розширеної структири на наступних сесіях, вимагали прийняття на 1 сесії, маніпулюючи тим, що це необхідно негайно для того, щоб ОТГ була повноцінна і спроможна.
  Відповідь Міністерства: “Відповідних вимоги стосовно строку затвердження радою структури її виконавчих органів законодавством не передбачено.”

 4. Чи можливий перехід на прямі міжбюджетні відносини посередині року (з 1 липня)?
  Маніпуляції коаліції: представники коаліції заявляли про перехід на прямі міжбюджетні відносини з 1 липня 2018 року, хоча це юридично і практично неможливо.

  Відповідь Міністерства:  “Перехід на прямі міжбюджетні відносини відбувається з початку бюджетного періоду.
  Відповідно до частини першої статті 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.”
 5. Як доцільніше: об’єднувати в єдиний бюджет чи довиконати до кінця року окремо бюджети сіл, що входять до нашої ОТГ (2 села)?
  Позиція коаліції: необхідно об’єднати бюджети, бо так роблять в Угриневі (не розуміючи складності цього процесу і що це нам дає)

  Відповідь Міністерства: “Відповідно до частини дев’ятої статті 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» бюджети територіальних громад, що об’єдналися. виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду з урахуванням особливостей, встановлених цією частиною. “

Варто також зазначити, що при відправці вищеперелічених запитань у Мінрегіон, секратар сільської ради – Шкаврітко Дмитро 6 червня 2018 року після вказівки Ружанського Володимира відправити на електронну адресу Мінрегіону листа – запевняв, що відправить, але не відправив його. 11 червня виявилось, що в Мінрегіоні ніякого листа від Загвіздянської ОТГ не отримали. Шкаврітко пояснив, що неправильно зрозумів голову, отримав зауваження в усній формі і Володимир Ружанський знову доручив йому відправити даний лист, та проконтролював виконання. Це свідчить про те, що Шкаврітко Дмитро всіляко намагався затягнути процес отримання роз’яснення, оскільки догадувався, які будуть відповіді. Далі цікавіше, відповідь електронною поштою на пошту сільської ради прийшла 13 липня, але Шкаврітко навмисне не повідомляв голову про надходження цього листа протягом 8 днів з (13 по 20 липня). І якби лист не прийшов паралельно Укрпоштою, то напевне і не повідомив би. В сумі Шкаврітко Дмитро затягнув з цим листом на 13 днів (5 до відправки, 8 – після відправки відповіді). А оскільки 18 липня була чергова невдала спроба незаконно протягувати Білогубка на заступника, то зрозуміло чому Шкаврітко не показував листа, ймовірно для того, щоб у голови та інших депутатів не було такого серйозного аргументу як трактування профільного Міністерства щодо процедури обрання заступника. До теми: На Любомира Білогубка досі відкрите кримінальне провадження