12 депутатів Загвіздянської ОТГ незаконно провели сесію без голови та решти депутатів

Такого Україна ще не бачила. Хронологія цієї історії: 5 липня 12 депутатів Загвіздянської сільської ради ОТГ, яких пов’язують з Л. Білогубком, звернулись до сільського голови Володимира Ружанського з пропозицією провести сесію 6 липня о 18:30 в с. Підлісся.

В їхньому (зверненні) від 5 липня 2018 року  не було вказано чим мотивоване таке звернення та не вказано переліку питань на розгляд чи пропозицій внесення змін до прийнятого порядку денного. Проектів рішень та будь-яких інших матеріалів для їх розгляду радою група із 12 депутатів до Загвіздянської сільської ради на реєстрацію разом з цим зверненням також не подала. Але головне те, що закони України і чинний Регламент Загвіздянської сільської ради ОТГ не зобов’язує голову сільської ради відповідати на це звернення в день його отримання, чого коаліція не передбачила.  Навпаки у ч.6, ч.7 ст. 46 Закону України про місцеве самоврядування сказано, що сесія на вимогу 1/3 депутатів може бути скликана без голови у випадку якщо сільський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті. Тобто у 2 тижневий строк після отримання пропозиції.

А розраховувати на те що голова піде коаліції на зустріч і скличе сесію за 1 день було наївно з двох причин:
1. нема сенсу йти на зустріч тим, хто на тебе пише доноси в поліцію, прокуратуру та СБУ;
2. регламент не опрацьовано, бюджетна комісія теж не відбулась, то про які рішення може йти мова.

Наступного дня 6 липня 2018 рсоку о 13:58 людина Білогубка – Олександр Нагайовський повідомляє про те що, о 18:30 в будинку культури с. Підлісся відбудеться сесія:

Буквально за 10 хв ця інформація була спростована, оскільки стало відомо, що про призначення цього засідання не було розпорядження голови. Тому на сесію “самозванців” майже ніхто не прийшов. Але самі 12 депутатів прийшли і Л. Білогубко знімав це засідання на відео. Секретар Загвіздянської сільської ради ОТГ Шкаврітко Дмитро головував на засіданні, в якому приймали участь 12 депутатів (включно з ним). Решту 10 депутатів про проведення даного засідання ним не було повідомлено. Беляшова Ганна Павлівна була обрана секретарем засідання. Перегляньте відео що нижче, там чітко чути як Дмитро Шкаврітко головує на засіданні: на 00:25 промовляє: “Порядок денний 2 пленарного засідання 2 сесії …”, далі зачитує питання порядку денного: “1. Про затвердження регламенту Загвіздянської сільської ради об’єднаної територіальної громади 2. Про звернення міського голови м. Івано Франківська, Руслана Марцінківа щодо об’єднання в територіальну громаду з центром в м. Івано-Франківськ” на 00:50 промовляє: “ставлю питання на голосування за основу”:

О 20:29 той самий Олександр Нагайовський, через якого відбуваються інформаційні вкиди коаліції повідомляє у фейсбуці що проведено 2 пленарне засідання 2 сесії:

Скликання Шкаврітком цього засідання і прийняття на ньому рішень відбулись з порушеннями 14 норм трьох Законів та 13 пунктів чинного Регламенту ради. Це все що треба знати про рівень юридичної обізнаності Дмитра Шкаврітка та інших ініціаторів цього нелегітимного засідання.
Скликавши дану сесію, секретар Загвіздянської сільської ради ОТГ перевищив свої службові повноваження, оскільки порушив частини 3, 10, 11, 15, 17 статті 46, пункти 2,3,4 частини третьої статті 50 Закону України №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні».

Згідно частини 15 статті 46 Закону України №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок скликання сесій ради та призначення пленарних засідань ради визначаються регламентом ради. До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується Регламент ради, що діяв у попередньому скликанні. Тому з цієї норми закону випливає, що до прийняття регламенту ради ОТГ діє регламент ради адміністративного центру ОТГ, тобто регламент Загвіздянської сільської ради від 17.12.2015 року (посилання).

 Таким чином, при організації і проведенні 2 пленарного засідання 2 сесії та при прийнятті на цьому засіданні вищевказаних рішень, секретарем Загвіздянської сільської ради ОТГ – Шкаврітком Дмитром та рештою депутів коаліції не дотримано пунктів 16, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 28, 95, 96, 105, 106, 108 Регламенту Загвіздянської сільської ради від 17.12.2015 року (посилання).

Отже, оскільки підготовка до 2 пленарного засідання 2 сесії, його проведення та підготовка питань, які на ньому розглядались та приймались, проводились з порушенням статей 24, 46, 50, 59 Закону №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» та статей 2,3,18,19 Закону України Про статус депутатів місцевих рад, то вищевказані рішення слід вважати такими, що прийняті з порушеннями вимог закону та Регламенту, поза межами наданих повноважень та не у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

9 липня Шкаврітко Дмитро на запитання депутатів: “Що це за геніальне засідання сесії відбулось без повідомлень іншим депутатам?” – відповів, що то була не сесія, а просто засідання коаліції. Хоча на відео чітко чути, що він зачитує порядок денний “…2 засідання 2 сесії”. Враховуючи те, що Олександр Нагайовський робив анонс саме “2 засідання 2 сесії”, а згодом і прозвітував про прийняті рішення “на 2 засіданні 2 сесії” – можемо зробити висновок, що Дмитро Шкаврітко цинічно бреше, мабуть тому що боїться відповідальності за порушення ним законів та хоче уникнути тиску голови, решти депутатів і громадськості на нього з метою пояснення його вчинків. Але відповідати швидше за все йому прийдеться перед прокуратурою, враховуючи те, що є докази і свідки перевищення ним службових повноважень, головне щоб знайшлись ініціатори такого звернення.

Ну і пудсумуємо: політична криза в новоствореній ОТГ не вщухає, таке враження, що коаліція депутатів Білогубка робить все для того, щоб завадити голові нормально та спокійно працювати. Дмитро Шкаврітко неналежно виконує свої функції та часто підставляє.  Комусь вигідний хаос і скандали. Прикро, що ці 12 людей продовжують плямувати свою репутацію і підписуються під будь-якими безглуздими документами, створеними з однією метою: завжди проти Ружанського і його команди, завжди всупереч пропозиціям голови.